Drewno Blog

Dowiedz się jeszcze więcej o kontrukcjach z drewna!

Czy warto zamontować drzwi harmonijkowe?

Posted by on sie 3, 2016

Czy warto zamontować drzwi harmonijkowe?

Drzwi harmonijkowe, choć wciąż niedoceniane, stanowią niezwykle praktyczna alternatywę dla klasycznych drzwi uchylnych. Dzięki nim można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz zapewnić sobie poczucie prywatności w poszczególnych pomieszczeniach w domu. Oto kilka najważniejszych zalet drzwi harmonijkowych, które mogą zadecydować o zamontowaniu ich w naszym domu.

Tego typu drzwi dostępne są w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach, dlatego z pewnością dobierzemy takie, które będą się znakomicie komponowały z aranżacją wykańczanego wnętrza.

Rozwiązanie dla małych mieszkań

Wszędzie tam gdzie montaż klasycznych drzwi uchylnych wiązałby się ze znaczną strata miejsca, możemy z powodzeniem zamontować drzwi harmonijkowe. Dzięki nim będziemy mogli lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń w pomieszczeniu i ustawimy w pobliżu wejścia inne domowe sprzęty.

Wygodne w użytkowaniu

Drzwi harmonijkowe są lekkie, dlatego ich otwieranie i zamykanie jest bardzo wygodne. Nawet te większe modele będą sprawdzać się znakomicie, a w ich przesuwanie nie trzeba wkładać zbyt dużo siły. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w magnetyczny zamek, dzięki któremu są ściśle utrzymywane w zamkniętej pozycji.

Wady drzwi harmonijkowych

Niestety tak jak wszystkie rozwiązania, drzwi harmonijkowe również posiadają pewne wady. Lekka konstrukcja drzwi sprawia bowiem, że nie stanowią one odpowiedniej izolacji akustycznej oraz termicznej. Dlatego za ich pomocą nie ograniczymy dopływu dźwięków do pomieszczenia. W rezultacie odgłosy codziennej krzątaniny w pozostałej części mieszkania, mogą nam przeszkadzać w popołudniowej drzemce lub nauce.

Gdzie zamontować?

Drzwi harmonijkowe najlepiej sprawdzą się np. w wąskich korytarzach i niewielkich pomieszczeniach. Możemy je z powodzeniem również zamontować w wejściu do pomieszczeń, w których nie musimy zapewniać sobie poczucia prywatności np. w domowym biurze, składziku, garderobie czy spiżarni.

Poszukując praktycznych informacji na temat drzwi wewnętrznych, sprawdzone informacje można znaleźć tu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *