Drewno Blog

Dowiedz się jeszcze więcej o kontrukcjach z drewna!

Jak w prosty sposób odnowić drzwi wewnętrzne?

Posted by on sie 27, 2016

Jak w prosty sposób odnowić drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne mają nie tylko funkcję praktyczną – to również znakomita ozdoba wnętrza. Jeśli wygląd naszych drzwi już nie spełnia oczekiwań lub po prostu nam się znudził, możemy samodzielnie je odnowić. Wystarczy zastosować kilka sprytnych wnętrzarskich trików, aby stare drzwi wewnętrzne znów prezentowały się doskonale.

Projekty typu DIY cieszą się ogromna popularnością. Nic dziwnego – samodzielnie możemy w niezwykle kreatywny i niepowtarzalny sposób odnowić różnego rodzaju domowe sprzęty. Podobnie jest z drzwiami wewnętrznymi – ich wygląd możemy dowolnie zmienić. Wystarczy tylko poznać kilka inspirujących pomysłów.

Drzwi na tapecie

A właściwie to tapeta na drzwiach. Zamontowanie na drzwiach wewnętrznych tapety to skuteczny sposób na ozdobienie skrzydła, ale też na wykorzystanie pozostałości po remoncie pomieszczenia. Tapetę można przykleić na szybie, albo jeśli drzwi są wyposażone w szprosy, jedynie w poszczególne okienka. Możemy także pokryć materiałem cała powierzchnię drzwi lub połączyć tapetę z inną techniką zdobniczą np. częściowo pomalować je farbą w dekoracyjnym kolorze.

drzwi wewnętrzne

Nowe, jak stare

Ogromną furorę w aranżacji wnętrz robią obecnie stylizowane drzwi z rustykalnymi frezami. Wprawdzie samodzielnie takiego zadania raczej nie wykonamy, jednak możemy uzyskać podobny efekt za pomocą sztukaterii. Wystarczy pomalować proste, pełne drzwi na biało, a następnie przykleić do nich listwy sztukaterii. Dzięki temu skrzydło będzie prezentować się niezwykle elegancko.

farba tablicowa

Jak tablica?

Farba tablicowa znakomicie nadaje się nie tylko do malowania ścian czy różnego rodzaju dekoracji. Można ją z powodzeniem zastosować także do odnowienia drzwi. Szczególnie dobrze będą prezentować się białe drzwi z fragmentem pomalowanym farbą – takie rozwiązanie sprawdzi się znakomicie np. w kuchni, domowym biurze czy pokoju dziecięcym.

Nowe opaski

Bardzo prostym, ale efektownym sposobem na nadanie drzwiom nowego wyglądu, jest zamontowanie nowych opasek drzwiowych lub odnowienie starych (O czym jeszcze należy pamiętać podczas wybierania i montażu drzwi wewnętrznych?). Można je pomalować na kontrastowy kolor czy ozdobić naklejkami z ciekawym wzorem.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *