Drewno Blog

Dowiedz się jeszcze więcej o kontrukcjach z drewna!

Przekonaj się do drewnianej podłogi

Posted by on Lis 17, 2015

Przekonaj się do drewnianej podłogi

Wybór podłogi do naszego domu – czy to nowego, czy remontowanego – nie jest zadaniem prostym. Dostępne na rynku materiały dają nam wiele możliwości aranżacji wnętrz, jednak różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również trwałością, sposobem pielęgnacji czy możliwością renowacji. Ja na ich tle wypada podłoga drewniana?

Podłogi z surowca naturalnego

Pierwszą zaletą podłóg drewnianych jest ich naturalny charakter. Dzięki strukturze surowca są one ciepłe w dotyku, a dodatkowo wygłuszają także odgłosy kroków. Drewno wpływa także na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniego mikroklimatu, regulując w nich m. in. poziom wilgotności.

Powierzchnia drewnianej podłogi ma także właściwości antystatyczne, co oznacza, że w ograniczony sposób przyciąga kurz, sprzyjając zdrowej atmosferze panującej we wnętrzu. Co więcej, do jej wykończenia możemy zastosować lakier bądź olej pozbawione szkodliwych związków, dzięki czemu w trakcie jej użytkowania nie będzie ona wydzielała toksycznych substancji.

Wieloletnia trwałość podłóg drewnianych

Podłogi drewniane są o wiele droższe od innych rodzajów materiałów wykończeniowych, np. paneli laminowanych. Jeśli jednak powiemy, że wykonana z drewnianego surowca podłoga może służyć nam przez kilkadziesiąt lat – a nawet dłużej – wyższa cena zdaje się nie przeszkadzać tak bardzo. Co więcej, drewno wyściełające nasze posadzki, z powodzeniem odnowimy, gdy zajdzie taka potrzeba – możemy poddać je renowacji nawet kilkukrotnie.

Estetyczna strona drewna

Drewno pod względem gamy barw i wzorów niczym nie ustępuje innym materiałom, z których wykonuje się podłogi. Co więcej, surowiec ten z wiekiem staje się coraz piękniejszy, nabierając eleganckiego, szlachetnego wyrazu. Drewno możemy olejować, lakierować, bejcować, szczotkować czy postarzać, uzyskując we wnętrzach wymarzone stylizacje.

Tradycja i nowoczesność

Wykorzystanie naturalnego i tradycyjnego surowca do produkcji podłóg nie ogranicza możliwości modnego i komfortowego urządzenia wnętrz. Wiele gatunków drewna z powodzeniem sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, z powodzeniem odnajdując się wśród najnowszych trendów w dziedzinie wykańczania i urządzania wnętrz.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *