Drewno Blog

Dowiedz się jeszcze więcej o kontrukcjach z drewna!

Drewniane drzwi – nic ich nie zastąpi.

Posted by on mar 18, 2014

Drewniane drzwi – nic ich nie zastąpi.

Drzwi w naszym domu stanowią ważny element jego wykończenia, do którego przyzwyczajamy się i który gości u nas przez lata. Problem pojawia się gdy nagle na drzwiach uwidacznia się niespodziewana rysa.  Co wtedy? Czy nasze drewniane drzwi trzeba będzie wymienić na nowy model? Skąd ta rysa?

Niezależnie od tego o jakich drzwiach mówimy, trzeba być przygotowanym na najgorsze. Drzwi są elementem użytkowym, są najczęściej przesuwane, zamykane i otwierane, a tym samym, stale narażamy je na różnego rodzaju uszkodzenia zarówno mechaniczne jak i chemiczne. Wówczas pojawia się problem- co dalej? Powinniśmy zdawać sobie sprawę z powagi problemu. Dużo zależy od tego z czego drzwi są wykonane oraz czy zostały fabrycznie i profesjonalnie zabezpieczone.

Oto kilka rad, które można wykonać sposobami domowymi:

1.Gęboką rysę można zmniejszyć za pomocą przeszlifowania miejsca papierem ściernym, który można nabyć w każdym markecie budowlanym. Po szlifowaniu całość wystarczy wytrzeć, odtłuścić i nanieść warstwę lakieru.

2. Gdy rys jest wiele drzwi należy wyszlifować. Najpierw drzwi przygotowujemy do szlifowania, czyli czyścimy, a następnie szlifujemy. W tej sytuacji warto jednak zasięgnąć rady fachowca lub powierzyć mu całe zadanie.

3. Zbyt głębokie rysy wymagają zastosowania wypełniacza stolarskiego. Tutaj z pewnością musimy poprosić o ingerencję fachowca, ponieważ sami nie poradzimy sobie z tematem.

4. nasze drzwi posiadają uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne. Co teraz? Jeżeli gniją, warto niestety zmienić je na nowy model. Jeżeli z kolei chcemy je uratować, należy usunąć uszkodzone miejsce, wyszlifować drzwi i nałożyć lakier ochronny. Jednak drzwi gnijące z reguły szybko stracą swoje właściwości fizyczne i w krótkim czasie skruszeją.

Drzwi drewniane są niezastąpione w każdym domu. Stosuje się je na zewnątrz oraz wewnątrz gospodarstw domowych. Nic ich nie zastąpi ze względu na trwałość i możliwość doprowadzenia do stanu „ przywróconej nowości”  w każdej chwili.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *